Ferencváros új őszi fesztiváljának központjában az offline kikapcsolódás áll, mert olvasni és társasozni mindig jó. A könyvek és a társasjátékok időtálló szabadidős tevékenységek, amelyek úgy szórakoztatnak, hogy közben feltöltődünk.
Az ingyenes, minden korosztálynak szóló programon, irodalmi sétán, olvasókörön, felolvasáson, dalnokversenyen, vehetnek részt.
Két, a társasjátékokról szóló előadással is készülünk, és 0-99 korig rengeteg játékot ki lehet próbálni a frissen megnyíló Bakáts Bunkerben.
10:00-tól | Kapunyitás Bakáts Bunker, pince TÁRSASJÁTÉK KAVALKÁD
Pagony társasok (délelőtt)
Társas Központ Egyesület játékai
Board Game Cafe játékai
Amőbia játékai
Szociopoly
Ferencvárosi Közösségi Alapítvány
11:00 | Bakáts Bunker, pince FERENCVÁROSI KÖZÖSSÉGI KÖLTSÉGVETÉS - ÖTLETGENERÁLÓ TÁRSASJÁTÉK
‘A mi városunk’ ötletgeneráló kártyák segítségével, egy-egy játékvezető irányítása alatt, 4-8 fős asztalok körül zajlik csapatonként a játék, másfél óra leforgása alatt. A játékosok, felmerülő ötleteikkel egymást inspirálva alakítanak ki terveket, melyeket a játék végén be is küldhetnek a Ferencvárosi Önkormányzatnak. Szervező: Ferencvárosi Közösségi Alapítvány
13:00 | Bakáts Bunker, földszint TÁRSASJÁTÉK ELŐADÁSOK
13:00-tól Hegedűs Csaba előadás
14:00-tól Amőbia előadás
14:00 | A Fővám tér 8-tól a Liliom utca 41-ig
SEMMI CENZÚRA
AZ ELMÚLT EGY ÉV GÖRBE SZEMMEL
MEGNYITÓ: 2022. MÁRCIUS 23., SZERDA 18.00
Mindentől független karikatúra kiállítás Ferencvárosban
Bemutatjuk a Magyar Újságírók Országos Szövetsége Karikaturista Szakosztályának jubileumi, tizedik Kétfilléres pályázatának nyertes rajzait.
A kiállítást megnyitja: Döme Zsuzsanna alpolgármester
A kiállítás megtekinthető 2022. március 29-ig, 14.00 és 18.00 óra között.
Békési Joe, Bódi Kati, Bojcsuk Iván, Deák Kázmér, Diós Magda, Fenekovács László,Földes László, Gáspár Imre, Halász Géza, Halter András, Katona Gyöngyi, Kós Mihály, Kovács Péter, Kozma György, Krenner istván, Marabu, Mező István, Németh György, Pápai Gábor, Peck László, Porpáczy Zoltán, Rák Béla, Somhegyi Béla, Szántói Krisztián, Szerényi Gábor, Szüdi János, Temesi Péter, Török Tivadar, Weisz Béla
Helyszín
Bakáts Bunker | Underground Kulturális tér
1092 Budapest, Bakáts tér 1.
RICZ GÉZA VAJDASÁGI KÉPZŐMŰVÉSZ KIÁLLÍTÁSA
Megemlékezés a 30 éve kitört délszláv háborúról
MEGNYITÓ: 2021. NOVEMBER 6., SZOMBAT 15.00
Helyszín:
Bakáts tér 1.
Bakáts Bunker, Underground Kulturális Tér
Ricz Géza 1980-ban született a vajdasági Szabadkán.
A Szegedi Tudományegyetem Rajz-Müvészettörténet tanszékén szerzett diplomát 2011-ben. Jelenleg Salzburgban, Ausztriában él és dolgozik.
Ricz a figurális festészet és az absztrakció közötti határvonalat vizsgálja. Célja, hogy harmonikus kompozíciókat hozzon létre ellentétes részelemek felhasználásával. A figurális és a geometrikus, a sérült és a steril, a látható és a rejtett kontrasztja adja képi világának lényegét. Kollázsszerű olajfestményeinek témái kelet-európai gyermekkorának személyes emlékein, társadalmi, művészettörténeti és történelmi utalásokon alapulnak.
A CTR-V művészeti csoport és a Salzburger Kunstverein tagja, számos müvészeti díj tulajdonosa. Sok egyéb mellett kiállított a budapesti Mücsarnokban, a Párizsi Öszi Szalonon, a velencei Arsenaléban, és a bristoli Arnolfini Kortárs Müvészeti központban.