A kiállítást megnyitja: Major Dorci - kulturális programszervező és énekesnő
Közreműködik: Tambó zenekar
A Visions To Another Dimension csoportos kiállítás tagjai feltörekvő, fiatal művészek, akik lendülettel építik sajátos világukat. Közülük vannak, akik évek óta ismerik egymást, vannak, akik csupán nemrég, a fesztiválszezon során ismerkedtek meg. Közös bennük, hogy műveik egyediek, ihletforrásaik pedig sokfélék. Kiállítók álomszerű, szürrealisztikus világukat tárják elénk - mely mesés, organikus, felszabadító érzéseket generáló, élénk színekben, mintákban gazdag.
Bemutatkozók:
Nánási Fedor Dávid vagyok, alkotóművész. Amióta az eszemet tudom különösen érdeklődöm a kézzel teremthető, művészi értékekkel rendelkező tevékenységek iránt. Az évek során különböző alapanyagokat ismerhettem meg, sok technikát próbáltam ki és sajátítottam el. Legkedvesebb szívemnek a festészet. A kereteket és a vászon ráfeszítését is magam készítem. Kedvencem az akril festék, de előszeretettel használok olajat, akvarellt is. Tíz éve ismerkedtem meg az UV-akril festékekkel. Sok festményemet varázsolom egyedivé és izgalmassá UV-festékkel, ultraibolya fénnyel megvilágítva. Világunk tele van élményekkel. Azt az ajándékot kaptam, hogy különleges átéléssel tudom befogadni ezeket a vizuális élményeket. Lenyűgöznek a fizikai világunkban, főleg a természetben megjelenő gyönyörű színek és minták. Sok ihletet merítek a természetből, zenékből, emberekből. Ezeket az élményeket keverem saját belső világommal. Ezekből születnek a festményeim.
Rengeteg energiát fektettek a munkáimba és a legnagyobb áldás, mikor egy másik ember is örömét leli a képekben valamilyen formában.
Facebook: AlchemFedor
Instagram: art_alchem_
Csengeri Viktorina művészetét a legtisztább forrásból, a természetből meríti. Olyan ősi, ösztönös tudást jelenít meg alkotásain, amely összekapcsol minket a természettel. A gyorsan változó világ kihívásai közepette alakította ki egyedi rajzstílusát az elmúlt kilenc év során, amely személyes, néha szürreális történeteken és álmokon alapszik. Leginkább tűfilccel dolgozik, amivel képes végtelenül belemerülni a természeti képek organikus megalkotásába, felhasználva különféle textúrákat, mint a fakorongok, körvászon és akvarellpapír. Műveiben megjelennek a természet lenyűgöző részletei, és képzeletbeli világokat teremt erdei léleklényekkel, spirálisan körbetekeredő fákkal és mosolygó hegyekkel.
Facebook: Csengeri Viktorina Art
Instagram: csengerinart
Tingyela Stefánia Budapesten született autodidakta festőművész. Munkái a természet és az ember kapcsolatát mutatják be a művész gazdag szín-, és motívumrendszerrel átszőtt belső világán keresztül. A minket körülvevő diverzitás, sok fajta élet – ember, állat, növény, gomba-
egymásra utaltságának, törékeny harmóniájának és a modern élet rendszeridegenségének kérdésköre inspirálta alkotások a befogadót is párbeszédre késztetik önmagával, a világban elfoglalt helyéről.
Facebook: Tingyela Stefánia Art
Instagram: stefitingyela
Iványi Helka: „ Szeretem a vizualitás nyelvén kifejezni a véleményemet, vagy elmondani a történeteimet, panaszaimat, örömhíreimet. Arcot, formát, gesztust adni egy személyes negatív vagy pozitív élményemnek, vagy akár a világ egy-egy jelentős eseményének, amelyre nekem, mint a föld lakójának, a saját nyelvemen, azaz vizuálisan kell reagálnom. Nagyon felszabadító érzés intenzív érzéseket áthelyezni a vásznaimra. Egy nagy sóhajhoz hasonlítanám, amit sokáig visszatart az ember. Ebben az esetben ez egy nagy, színes, szürrealista sóhaj. Ez okból tekintem a festményeimet vizuális naplónak”.
Instagram: helka.studio
Weboldal: www.helka.studio
Schmidt Alexandra festészete egyszerre merít a körülöttünk lévő érzékelhető világból, valamint a gondolati és spirituális síkon zajló merengések és utazások csillagporából. Az alakok és emlékek éteri lebegésben egyesülnek egymással, s nyúlnak tovább a derengő végtelenbe, helyenként egy-egy kiragadott mondattal csalva vissza a befogadót a kozmosz mélységeiből. Àbràzolàsmòdjàt ősi, primitìv szimbòlumok, törzsi jelképek megjelenìtése jellemzi. A kiállításon látható festmények megvásárolhatóak.
E-mail.:positano1988@gmail.com
Instagram: ___pedroparamo___
Barbi Bellamy vagyok, grafikusként tanultam és animációkészítővé cseperedtem. Munkáimat 3D világában építem fel és mozgatom meg, hogy ezzel is teret adjak az álomszerű elképzeléseimnek és ezáltal közelebb hozzam az általam vélt valósághoz. Szeretem a szürreális világot a rejtelmes és titokzatos színeivel, ez segít abban, hogy még mélyebbre álmodjak.
Facebook: barbibellamyart
Instagram: barbibellamyart
Hankiss Blanka vagyok, grafikus. Szeretek különböző textúrák és eszközök keverésével alkotni. A kollázsolásban az a kedvencem, hogy a kép egy részének kijavítása/kiradírozása helyett mindig hozzáadhatok egy új réteget, vagy elővehetek egy másik eszközt. Környezetem, érzelmeim, belső dilemmáim inspirálnak, ami ruhamárkám, a bl.unka szimbolikus motívumaiban is tükröződik.
Facebook: bl.unkaa
Instagram: bl.unka
Weboldal: www.blunka.hu
Jakócs Dorottya a budapesti graffitisből lett grafikus-festőművész frivol, ellentmondásos és gyakran szürreális képein túl korábban az Umbrella kreatív stúdióban mozgóképpel és animációval foglalkozott, de dolgozott a Bp Clothing ruhatervező designereként, készített extrém babákat vagy éppen albumborítókat zenekaroknak, boros címkéket, logókat és még sorolhatnánk. Mostanában domborműveket is készít különböző restaurátor technikával. Jelenleg az O.Z.O.R.A. Fesztivál egyik vizuális rezidense, több Dome és Pumpui helyszín koncepciója is az ő nevéhez fűződik - aktív alkotója az ozorai területnek.Emellett állandó tetoválószalonja van Budapesten, ahol a fesztiválon kívüli leginkább itt tevékenykedik mint tetováló.
Facebook: Jakócs Dorotty Artist
Instagram: jakocsdorka
A kiállítás megtekinthető: 2025. április 25-ig.
Finisszázs – beszélgetés az alkotókkal:
2025. áorilis 16., szerda 17.00
Helyszín:
Mester Galéria és Közösségi Tér
1095 Budapest, Mester utca 5.
Szerdán, április 16-án aktuális kiállításunkról (is) beszélgetünk az alkotókkal.
- Milyen munkafolyamat áll egy-egy kiállított anyag mögött?
- Milyen visszajelzéseket, inspirációkat kaphat egy alkotó a közönségétől?
- Mik a lehetőségei, álmai a mai fiatal képzőművészeknek?
- Mik foglalkoztatják és mik inspirálják leginkább őket?