A ferencvárosi természetjárás története a Kálmán Asztaltól a Leövey Klára Gimnáziumon - Szentirmayné Kovácshegyi Erzsébet életművén - át az FTSK Hóvirág szakosztályig
A Ferencvárosi Helytörténeti Gyűjtemény szervezésében június 8-án 17 órakor nyílt meg egy különleges kiállítás párosítás.
Elsőként Szentirmay Miklósné Kovácshegyi Erzsébet (1907. december 12. Óbuda-2001. április 9.) életútját bemutató tablókon követhetjük végig az értelmiségi lét változatos kiteljesedésilehetőségeit a XX. században.
Erzsébet 1925-ben nyert felvételt az akkor megnyílt Testnevelési Főiskolára, 1928-ban szerzett középiskolai testnevelő tanári oklevelet. Három éven át volt főiskolai magasugró bajnok, gyógytorna tanári és táncmesterképző képesítést szerzett és 1928-29-ben lett a Ferencvárosi TornaClub akkormegalapított tornaszakosztályának vezetője. Életét végigkísérő hivatássá végül a tanítás lett, bár 1956-ban kiderült, hogy a tanfelügyelet rendszerébe nem egészen illett munkássága, vagy esetleges múltja miatt.
Ez a kiállítás reményeink szerint rávilágít arra, hogy hogyan kerekedett felül Erzsébet életében a kor elvárásain a szakmaiság, a pedagógusi munkában való elkötelezettség.
A párhuzamos kiállítás témája nem egyéni életutat, hanem immár több ezer embert mozgósító szövetségi majd egyesületi összefogás történetéről állít emléket.
Az 1963-ban a Kiss Ádám által létrehozott,negyven vállalati szakosztályt magában foglaló Ferencvárosi Természetbarát Szövetség átalakulását követhetjük nyomon a rendszerváltozás és az igény szerinti újrakezdés tükrében.
A kiállítás 2018. augusztus 18-ig megtekinthető az alábbi nyitvatartási időben:
keddtől péntekig 10-18 óráig,
szombaton 10-14 óra között